icon

Forvo

1.7.3 için
Android

Telaffuz öğrenmenin en iyi yolu

13.8k

Bu uygulamayı oyla

+3

Forvo, aynı adı taşıyan web sitesinin resmi uygulamasıdır. Bu yeni uygulama ile her zaman ve her yerde telaffuz etmeyi öğrenebilirsiniz. Bu uygulama, kullanıcının Forvo'nun devasa veritabanında depolanan yüz binlerce telaffuza hızlıca erişmesini sağlar.

Forvo'da 325'ten fazla farklı dil var ve İngilizce, İspanyolca, Almanca, Rusça, İtalyanca veya Japonca gibi diller söz konusu olduğunda 100.000'den fazla telaffuz vardır. Daha az konuşulan diğer dillerde daha az kelime bulacaksınız, ancak telaffuzların sayısı günlük olarak artmaktadır.

Forvo veritabanının büyümesine olanak sağlayan sebeplerden biri, her üyenin katkıda bulunabilmesidir. Kayıtlı herhangi bir kullanıcı bir kelime ekleyebilir. Eğer bir kelime veritabanında yoksa veya sizi ikna etmeyen bir telaffuz bulursanız, saniyeler içinde kendi telaffuzunuzu ekleyebilirsiniz.

Kullanıcı geri bildirimleri sayesinde, aynı kelimenin en iyi telaffuzları en kötüsüne göre öncelikli olacaktır (ya iyi konuşulmadıkları ya da sadece daha düşük kaliteli seslere sahip oldukları için).

Forvo dil becerilerinizi geliştirmenin mükemmel bir yoludur. Bu uygulama ile hemen hemen her dilde telaffuz öğrenebilirsiniz. Hepsi basit ve kullanışlı bir arayüz kullanarak olacaktır.
X